Hírek, aktualitások

Öttusa: a KSI-s Kaszáé az első kvóta

Szerző: MTI - nupi.hu - 2011. július 10.

A KSI SE öttusázója,  Kasza Róbert nyerte az öttusázók londoni Világkupa-döntőjét, ezzel az európaiak közül elsőként ő szerzett kvótát a jövő évi olimpiára.

Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy mindenképpen indul majd a játékokon, előfordulhat ugyanis, hogy több magyar is kiharcolja a részvétel jogát, és mivel országonként és nemenként csak két-két fő szerepelhet az olimpián, a hazai szövetség határoz majd a résztvevőkről.
A londoni Vk-döntőn - melyet részben olimpiai létesítményben bonyolítottak le -, Marosi Ádám és Demeter Bence is az élcsoportban végzett: előbbi hetedik, utóbbi kilencedik lett. "Nagyon nagy versenyt csinált ma Kasza Robi, tényleg egész nap kiválóan teljesített - világított rá a győzelem hátterére Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány. - Jól vívott, jól úszott, s bár a lovaspályán volt négy verése, a kombinált számban történtek tükrében, ezúttal ez is belefért."

A végeredmény:
1. Kasza Róbert 5696 pont
2. Alekszandr Leszun (orosz) 5644
3. Justinas Kinderis (litván) 5632
...7. Marosi Ádám 5552
...9. Demeter Bence 5536

A döntős részvétel kiharcolásához a Vk-sorozat egyes állomásain kellett jól teljesíteni. A széria február végén az egyesült államokbeli Palm Springsben kezdődött, ahol a 2009-ben világbajnok Marosi ezüstérmet nyert. A Kairóba tervezett márciusi versenyt az ottani feszült politikai helyzet miatt törölték. Áprilisban Sassari volt a házigazda, a szardíniai viadalon Marosi győzött. Május elején Százhalombattán találkoztak a legjobb öttusázók, három héttel később pedig a kínai versenyen gyűjthették pontjaikat azok, akiknek erre még szükségük volt. Csengtuban (Chengdu) a tavalyi világbajnokságra épített központban is volt magyar dobogós: Demeter harmadik lett.